اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلی آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَهِ وَفی کُلِّ ساعَهٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّی تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.
     
   • درباره ما

    امروزه شهرسازی جایگاه بی بدیلی در عرصه محیط زندگی مردم پیدا و تاثیر خود را در تمام شؤون اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و روانی جامعه نشان داده است تا بدین حد که به موجب ارتقاء و یا تنزل کیفیت محیط ،گروههایی سیاسی ، اداری و اقتصادی و مردم را در کشمکش بین تضاد منافع فردی و مصالح جمعی قرار داده است .
    لذا دیگر نمی توان شهرسازی را در حد ضوابط و مقررات خاص کالبدی معنا نمود و بایستی با برنامه ریزی جامع ،سازو کار ترغیب سایر گروههای شهری را در توسعه و ساخت شهری آباد و سر زنده و ایمن با تکیه بر شهروندانی آگاه ، مسئولیت پذیر و فعال فراهم نمود .
    مدیریت اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه با این رویکرد سعی نموده است در جهت تحقق رهنمودهای مدیریت شهری زمینه تحرک فراگیر در بهبود وضعیت موجود شهر در راستای سند چشم انداز و با التزام به برنامه میان مدت شهرداری سیاستهای جاری را بر فعالیت معاونت های سه گانه رهین همت خویش سازد.
    بافت شهری آبکوه به مثابه بخشی فعال و سرزنده از پیکره شهر است که دارای پیوند عملکردی و کالبدی با بافت های پیرامون خویش است. کالبد و عملکرد بافت عاری از فرسودگی است و واجد شرایط زیست و فعالیت مطلوب است نه بعنوان بخش مهجور و دورافتاده از فرایند توسعه شهر و مزایای سکونت در آن.
    بافت شهری آبکوه با بهره گیری از توان و ظرفیت های مکانی و اجتماعی خویش در اعتلای نقش حوزه میانی غربی در توسعه موزون کلانشهر مشهد و بازتوزیع جمعیت،فعالیت و سرمایه ایفای نقش می کند.
     

    تعداد بازدید :1183
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی: