• دوشنبه،31 اردیبهشت 1397
 • ورود
 
اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلی آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَهِ وَفی کُلِّ ساعَهٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّی تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.
     

   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر : روابط عمومی مدیریت اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه
    تعداد بازدید: 188
    کد: 118641
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۱۳

    بازدید دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد شهرسازی از بافت فرسوده آبکوه

    جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد شهرسازی در دفتر مدیریت اجرایی طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه حضور یافته و در جریان سابقه بافت، ضرورت نوسازی آن و دغدغه و تلاش شهرداری برای اجرای بافت و همکاری سایر نهادها در این رابطه قرار گرفتند.
    بازدید دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد طراحی شهری از بافت فرسوده آبکوه
    در این نشست کلیاتی از تاریخچه بافت آبکوه ارائه و در ادامه معاون فنی و شهرسازی مدیریت آبکوه نیز ضمن بیان توضیحاتی به دانشجویان درخصوص طرح نوسازی و بهسازی بافت فرسوده به بررسی مشکلات طرح و محدودیت های آن و نیز مشکلات اجتماعی ، اقتصادی و کالبدی ، راهکارهای اتخاذ شده پرداخت.
    محسن خاکپور از دانشجویان دعوت کرد ضمن برگزاری جلسات مستمر ، این مدیریت را از نقطه نظرات کارشناسی خود بهره مند نمایند و در فرصت مقتضی از سطح بافت بازدید به عمل آورند.
    در این جلسه  مدیر اجرایی بافت فرسوده آبکوه با توضیحات لازم به سوالات آنان پاسخ گفته ، ضمن اشاره به دو زیرمحله سعدآباد و آبکوه بعنوان سابقه تاریخی این منطقه افزود: : تاکنون اعتباری بالغ بر 2500 میلیارد ریال به منظور تملک اراضی این محدوده هزینه شده و مصوب گردیده اوراق مشارکت نیز به ارزش 2 هزار میلیارد ریال تا پایان سال 96برای خرید و تملک بافت فرسوده آبکوه تزریق خواهد شد.
    علیرضا قربانیان با اشاره به درخواست اهالی بومی آبکوه برای ماندگاری در این محله پس از نوسازی ، بیان کرد: طرح بازنگری در اسفند ماه 94 در کمیته فنی کمیسیون ماده 5 تایید و در تیرماه 95 به تصویب نهایی کمیسیون ماده 5 رسید.
    مدیر طرح نوسازی بافت فرسوده آبکوه با اشاره به آغاز تملک این اراضی از سال 90 خاطر نشان کرد: تا کنون حدود 35 درصد از املاک این محدوده تملک شده و امیدواریم با همکاری ساکنین این روند تسریع گردد.
    وی توجه و لحاظ نمودن فرمایشات و رهنمود های مقام معظم رهبری در مورد بافت های فرسوده، افزایش مشارکت پذیری ساکنین، سهولت اجرای طرح، قرارگیری اولویت در بازگشایی معابر و کاهش سرانه های غیر ضروری طرح به جهت اقتصادی کردن آن را از مهمترین اهداف مدیریت در اصلاح و بازنگری طرح بافت فرسوده آبکوه دانست.
     وی گفت: کاهش 25 تا 30 درصدی سهم بهای خدمات عمومی طرح به عنوان یکی از مشوق ها برای مشارکت اهالی آبکوه در سرمایه گذاری بافت می باشد.

     
    تعداد بازدید: 188
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر